[wpseo_breadcrumb]

Jak najít nejlevnější hypotéku pro rok 2019/2020

  1. Proč hledat nejlevnější hypotéku
  2. Co vám pomůže ji najít
  3. Co dál až ji najdete

Proč hledat nejlevnější hypotéku

Nákup nemovitosti pro vlastní bydlení patří k finančně nejnákladnějším životním krokům. Jen málo občanů má dostatek úspor k zaplacení celé částky za nemovitost pak je nezbytné začít se zajímat o hypoteční úvěry.

Hypotéka se dá využít pro financování nákupu nemovitosti, ale i například k nákupu pozemku, stavbu domu, rekonstrukci domu nebo bytu jejich modernizaci či opravu nebo k získání vlastnického podílu na nemovitosti.

Aktuálně můžete pořídit hypotéku téměř od každé banky v České republice. Vybrat si můžete různé typy hypotečních úvěrů.
Co se využití týče můžeme rozdělit hypotéční úvěry do dvou základních skupin.

1/ účelové
2/ neúčelové

Účelové hypoteční úvěry
Účelové hypoteční úvěry využijete pouze k předem definovaným účelům jako je například nákup bytu, domu nebo stavebního pozemku.

Neúčelový hypoteční úvěr
Neúčelový hypoteční úvěr je tzv. Americká hypotéka. Ta se dá využít na cokoliv (třeba pořízení auta nebo dovolené). U amerických hypoték je požadována záruka v podobě zástavy nemovitosti. Úroková sazba je u americké hypotéky vyšší než ta účelová.

Co vám pomůže ji najít

Nejčastější hledáme hypoteční úvěr podle nejnižší úrokové sazby. Pro výpočet nejvýhodnější sazby využijte naší online hypoteční kalkulačku.

Jak to funguje?
Funguje to tak, že stačí zadat základní parametry a my vám dle aktuálních úrokových sazeb ukážeme, která banka poskytuje nejlevnější úvěry. Po zobrazení výsledků si můžete i přehledně srovnat nabídky ostatních finančních ústavů.

Další články
Jak najít nejlevnější hypotéku pro rok 2019/2020​

|
Hypoteční kalkulačka, Hypotéka
Jak najít nejlevnější hypotéku pro rok 2019/2020 Proč hledat nejlevnější hypotéku Co vám pomůže ji najít Co dál až ji najdete Proč hledat nejlevnější hypotéku Nákup nemovitosti pro vlastní bydlení …
Proč využít online kalkulačku pro výpočet výše hypotéky

|
Hypoteční kalkulačka, Hypotéka
Proč využít online kalkulačku pro výpočet výše hypotéky OBSAH: Jdete pro hypotéku do vaší banky? Co získáte s naší hypoteční kalkulačkou Využijte profesionální hypoteční poradce S čím vám pomohou? Jdete …
,Co je hypoteční úvěr

|
Hypoteční kalkulačka, Hypotéka
Co je hypoteční úvěr OBSAH: Definice hypotečního úvěru Splácení hypotéky Kdo poskytuje hypoteční úvěr Definice hypotečního úvěru Hypoteční úvěr je úvěr který je zajištěný zástavním právem (hypotéka = zástava) k …
,